RK Metković Mehanika je, nakon poraza u Buzetu, upisala dvije uzastopne pobjede u nastavku sezone 1.HRL Jug. Prvo je prošle subote kod kuće uvjerljivo pobijedila crikveničkog Mornara, posljednju ekipu na tablici. A danas je u Rijeci u 14. kolu slavila nad drugoplasiranom Kozalom s visokih 26:31.

Metkovci su furiozno ušli utakmicu i već su na početku preuzeli vodstvo koje nisu ispuštali do kraja utakmice. Do pred kraj prvoga poluvremena Kozala ja zaostajala čak sedam golova, a na odmor se otišlo pri rezultati 12:18. U nastavku utakmice domaćin je pokušao spasiti što se spasiti da. Međutim, najbliže što se Kozala uspjela približiti Metkoviću je bilo na tri gola zaostatka.

Izvrsni Željko Kozina s 15 obrana, od kojih pet sedmeraca, Riječanima je zadavao puno problema, a svojoj je ekipi ulijevao dodatnu sigurnost i poletnost. Među Riječanima je najraspoloženiji stijelac bio Dario Polić sa 8 te Dino Islamović i Antonio Tomas s po 6 pogodaka. Kod Metković Mehanike to su bili Josip Bezer sa 6, te Antonio Cvitanović, Bruno Bošković i Nikola Džono s po 5 pogodaka.

U 15. kolu koje se igra sljedećega vikenda Metković Mehanika će opet ići na gostovanje, ovoga puta u Kaštel Sućurac gdje će ga dočekati četveroplasirana Ribola koja trenutno ima 17 bodova, dva više od petoplasiranog Metkovića.

Pohvaljujem sve svoje igrače za veliku požrtvornost i borbenost na današnjoj utakmici, počevši od najiskusnijih Cvitanovića i Džone pa do kadeta Gnječa, Utovca, Krešića i Jurkovića. Svakako želim istaknuti našeg najboljeg pojedinca, vratara Željka Kozinu koji je danas bio maestralan, izjavio je nakon utakmice trener Filip Romić.