U 15. kolu 1. HRL Jug u Metkoviću su se sastali RK Metković Mehanika i RK Trogir. Usprkos dosta izjednačenom prvom poluvremenu, domaćin je na kraju zasluženo slavio s 26:23.

Večerašnja utakmica je imala humanitarni karakter. Sav prihod od ulaznica, ukupno 4790 kuna, bit će doniran obitelji pok. Joze Veraje Mame.

Prvi dio utakmice je bio obilježen rezultatskim prevratima u kojima su gosti u nekoliko navrata imali prednost od jednog, a domaćin Metković od čak tri gola razlike. Na kraju se otišli na odmor pri rezultatu 14:14.

U drugom poluvremenu je Trogir uspio upisati samo jedno vodstvo, i to u 31. minuti. Metković Mehanika je nakon toga izjednačila i preuzela vodstvo koje nije ispuštala do samoga kraja.

Ovo je bila prava ekipna pobjeda. Pojačali smo agresivnost u obrani, osobito u drugom dijelu utakmice što nam je donijelo i rezultatsku prednost, odnosno pobjedu. Čestitam svim mojim igračima na večerašnjoj izvedbi, rekao je nakon utakmice trener Metković Mehanike Filip Romić.

U 16. kolu RK Metković Mehanika igrat će protiv RK Buzet kojega je jesenas pobijedio na svom parketu pobijedio 21:19. Trenutno na tablici Buzet, Mornar i Metković imaju po 18 bodova s tim da Metković ima najlošiji omjer primljenih i postignutih golova. Prvi je Dubrovnik s 27, drugi Karlovac s 22, treća Ribola s 22 boda, slijede Buzet, Mornar pa Metković Mehanika…