Danas je na Štruvinu odigrana zaostala utakmica 7. kola Prve županijske nogometne lige. Nakon 90 minuta igre Croatija je slavila s 2:0 te je ona ostala u igri za naslovom jesenskog prvaka, a ne ONK Metković.

Do prvog pogotka, kojeg je postigao Pero Ševo, volej nakon ubačaja sa strane, kroz ‘šumu’ nogu u 35. minuti, Croatija je imala do tada tri prilike od kojih je najveća bila Damira Hodžića kad je prebacio Marija Batinovića, vratara ONK Metković, koji mu je krenuo u susret, ali nije pogodio okvir gola. Domaćin je imao na početku slobodan udarac, iskosa, s vrha kaznog prostora: Mario Popić nije uspio smjestiti loptu iza leđa Mate Borasa, vratara Croatije. U 26. minuti Filip Majić, igrač ONK Metković, nespretno je rukom pokupio loptu, ali se sudac Ante Kosor nije oglasio. Nakon primljenog pogotka pokušali su domaći, ali nisu uspjeli do odlaska na odmor zatresti mrežu Croatije. Nastavili su s napadima u nastavku, ali je vrlo brzo momčad trenera Frane Lojića stigla do 2:0. Mrežu domaćina zatresao je u 48. minuti Vlaho Grbešić. Croatija je bila bolja. Zasluženo je odnijela sva tri boda iz Metkovića.

Zadnje kolo odlučuje o jesenskom prvaku.  ONK Metković će u nedjelju na svom Štruvinu dočekati Sokola.

Poredak: 1. Orebić 22 boda (22:13), 2. Gusar 20 bodova (32:13), 3. Croatia 20 bodova (22:9), 4. ONK Metković 17 bodova (16:12), 5. Žrnovo 13 bodova (14:14), 6. Sokol 13 bodova (12:15), 7. Maestral 12 bodova (17:18), 8. Župa dubrovačka 10 bodova (10:12), 9. Hajduk 1932. 10 bodova (14:22), 10. Slaven 9 bodova (11:14), 11. ŠD Smokvica 8 bodova (11:29), 12. Konavljanin 7 bodova (12:22).

Foto i tekst: Tonči Vlašić/DV