Danas je na kišom natopljenom Štruvinu odigrana utakmica 17.kola 1. ŽNL u kojoj su se sastali Metković i Sokol i koja je završila bez pobjednika (1:1). U Potomju je Grk iznenadio Gusara (2:1), Župa dubrovačka je pobjedom u Žrnovu došla u priliku za preuzeti vrh tablice u čemu im je pomogla i Slavenova pobjeda nad Croatijom u Grudi.

Usprkos teškom terenu, Metković je danas imao popriličan broj prilika. Ipak, na odmor se otišlo bez golova. Odmah na početku drugoga poluvremena gosti koriste grešku obrane domaćina, u 48. minuti za 1:0 pogađa A. Lipotić. Metkovcima je trebalo punih dvadeset minuta za izjednačenje. U 68. minuti iz kaznenog udarca precizan je bio S. Marević.

Šteta što je danas popodne vrijeme bilo loše i što se na tribina nije skupilo više gledatelja jer je sav prihod od ulaznica doniran obitelji pok. trenera Joze Veraje Mame. Ne sumnjamo da će biti još prilika za to.

U 18. kolu ONK Metković ide u goste kod Župe Dubrovačke koja lovi vrh tablice. Utakmica će se igrati na uskrsni ponedjeljak, 22 travnja.