Četvrto kolo županijske nogometne lige Dubrovačko – neretvanske obilježio je prvi poraz Metkovića, pa sad više nema neporaženih u ŽNL.

U dvoboju dva aktualna prvaka, Hajduka 1932 kao osvajača 2. ŽNL te ONK Metković, kao osvajača 1. ŽNL, uspješniji su bili Hajduci. U Veloj Luci Boris Tulić je pogodio u 76. minuti što je bilo dovoljno za tri boda. Prva je to pobjeda Hajduka nakon povratka u prvoligaško društvo, a Onkovci nisu pucački raspoloženi, u četiri kola postigli su tek pet pogodaka, piše Dalmatinski nogomet.

Do prve pobjede došao je i Sokol, nakon vodstva Maestrala (Krndelj), dva gola Balda Cicijelja bila su dovoljna za pobjedu. Konavljanin ove sezone misli ozbiljno, u mreži Jadrana iz Smokvice završilo je pet lopti, a Josip Zadro postigao je četiri gola. Pogodio je i donedavno goškovacToni Žile. Žrnovo drži fenjer, a pobjedom na Ruskovićima osladio se Slaven. U pobjedi 3:1 za goste su pogađali Ivo Mostahinić (24′) i Paulo Opušić (37′, 60′). Poraz Žrnova ublažio je Ante Šale u 75. minuti.

Do gostujuće pobjede došla je i Croatija, u derbiju su svladali Župu dubrovačku također 3:1. Antonio Smrdelj doveo je goste u vodstvo već u 6. minuti, izjednačio je Karlo Buhač u 26. minuti, a pobjedu gostima donijeli su Domagoj Ljubišić (53′) i Luka Perak (69′).

Lider je Gusar koji od četiri kluba s devet bodova ima najbolju gol razliku, a danas su s 4:0 svladali Orebić. Strijelci za Kominjane bili su Toma Medak, Nedo Vlahović, Ivan Popović i Marko Šuman.