Dana sje odigrano 8. kolo Prve županijske nogometne lige koja nije donijela promjenu na vrhu tablice: i dalje su Croatia i Metković vodeće momčadi prvenstva, a za vratom im puše Župa dubrovačka.

Derbi zapadne strane pripao je metkovskim crveno-bijelima. ONK Metković je ostvario četvrtu uzastopnu pobjedu, i to je s 2:0 na svom travnjaku svladao Gusara iz Komina. Dvostruki strijelac je bio Dragan Brečić, u 33. i 90. minuti). U 9 kolu ONK Metković će gostovati kod rivala iz Gabrila, Croatije, očekuje se zanimljiv susret.

Croatija je projurila kroz Grudu, uzela sva tri boda na Gnjilama. Slaven je griješio, a to se ne smije protiv momčadi trenera Frane Lojića. Već na poluvremenu je bilo 3:0 za lidera (Tin Vidak u 35., Borna Tikvica u 37. i Vlaho Grbešić u 45. minuti iz kaznenog udarca), koji je u nastavku postigao još jedan pogodak (Grbešić u 60. minuti), a nije dozvolio da se njegova mreža zatrese.