Prštilo je danas golovima u 5. kolu Prve županijske nogometne lige. ONK Metković je na svom travnjaku pobijedio Maestral 4:3. Gusar je pobijedio Žrnovo 4:0, Croatija je izgubila od Župe dubrovačke 3:4…

Metkovci su sva tri boda osigurali tek u 88. minuti. Maestral je u 24. minuti poveo preko Luke Bilaća (1:0). Metković je izjednačio već u 27. minuti iz kaznenoga udarca, precizan je bio Dragan Brečić. Do odlaska na odmor Metkovci su postigli i drugi gol, strijelac je u 41. minuti bio Josip Mijoč.

U drugom poluvremenu igrači Maestrala su dvaput uspjeli nadoknaditi zaostatak (2:2 i 3:3).  Ivan Šutalo je bio strijelac za prvo izjednačenje (58′), potom po drugi put zabija Josip Mijoč (70′), a samo osam minuta kasnije Šutalo postiže svoj drugi pogodak za drugo izjednačenje Maestrala. ONK Metković je tek u 88. minuti uspio postići pobjedonosno gol, strijelac je bio Mateo Obradović.