Oglasio se disciplinski sudac Županijskog nogometnog saveza Dubrovačko – neretvanskog Arian Čustović po pitanju prekida u Smokvici utakmice 6. kola između Jadrana Gusara pri rezultatu 1:1. Domaćin je poveo u 20. minuti (Nemanja Šešlija), a gost izjednačio u 30. minuti (Alen Oršulić).

U završnici utakmice, u 83. minuti, sudac Deni Franulović iz Vele Luke dosudio je kazneni udarac za domaćina, a pokazao drugi žuti igraču Gusara Antoniu Bubalu. Opkolili su ga tad gostujući igrači, u zapisnik utakmice je upisano kako ga je udario Domagoj Jerković ‘pesnicom u donji dio leđa’. Nakon što je sudac označio prekid, nastala je opća gužva, bilo je nagruravanja s domaćim igračima. Sudac je na kraju zatražio liječničku pomoć.

Utakmica je registrirana 3:0 za Jadran. Gusar je kažnjen oduzimanjem dva boda, a Domagoj Jerković zabranom igranja do 9. svibnja 2022. godine, prenosi Dubrovački vjesnik.

Foto ilustracija: NK Gusar