Iznenađenje u Krvavcu, Maestralu je na svom terenu zaustavio ONK Metković. Junak ‘narančastih’ bio je Darko Jerković, koji je pogodio u 30. minuti. Bio je to jedini pogodak na utakmici. Mreža predzadnjeg Maestrala se nije zatresla, te je prekinut niz lidera, koji je nanizao deset utakmica bez poraza, a upisao drugu nulu. Do jučer mu je jedina bila ona na Gnjilama kad je izgubio od Slavena s 2:1.

Prvi pratitelji, preostala dva kandidata za naslov, Croatia Župa dubrovačka, bili su uspješni u 16. kolu. Momčad iz Gabrila je bila bolja u Smokvici od domaćeg Jadrana, a Župa dubrovačka je nadigrala Sokol na lapadskom travnjaku. Croatia je stigla na bod od ONK Metković, a ima utakmicu manje, i taj zaostatak će odraditi u srijedu, 5. svibnja. Dolazi mu u goste upravo Maestral.

U Žrnovu bez pobjednika. Ivan Popović je doveo Gusar u vodstvo u 52. minuti, a u 64. minuti izjednačio je domaćin pogotkom Antonia Ivankovića, piše Dubrovački vjesnik.