Ove nedjelje se igralo 8. kolo Prve županijske nogometne lige u koje će biti zapamćeno po prvom porazu u sezoni Metkovića u Orebiću (2:0) kojemu sada za vrat pušu Slaven, Croatia i Gusar.

ONK Metković se nije uspio othrvati vrućoj atmosferi orebićke Trstenice gdje su ih dočekali raspoloženi Kapetani koji su trebali vidati rane od poraza u prošlom kolu. Domaćin je imao više od igre, premda ni Metković nije bio bezopasan. Na samom početku utakmice Crveno-bijeli su imali vratnicu nakon čega je Orebić promašio penal.

Kapetani su u drugom poluvremenu krenuli još žešće što im se isplatilo u sudačkoj nadoknadi. U 92. minuti susreta Alen Stanišić postiže euro gol iz slobodnjaka, a dvije minute kasnije Orebić postiže i svoj drugi gol za konačnih 2:0.

Metković se treba što prije okrenuti novom kolu u kojem im na Štruvino dolazi kominski Gusar koji je danas pobijedio Žrnovo 7:1 i samo je bod zaostatka za prvoplasiranim Metkovićem.