Ponovno su bili uspješni strijelci prvoligaške konkurencije najjužnije županije, na šest susreta 5. kola mreže su se tresle 22 puta, jedanput manje nego prethodno kolo, u prosjeku po susretu 3,66. Novim pobjedama na vrhu su se odvojili branitelj naslova prvaka Metković i Slaven. Jedine su to momčadi, za sada bez poraza, piše Dalmatinski nogomet.

Metković je pogotkom Marina Tomasa na početku nastavka slavio protiv čvrstog i neugodnog Jadrana iz Smokvice. Tomas je ušao u igru nakon velikog odmora i posrećilo mu se, njegov pogodak je bio jedini i odlučujući. Pišu se velika tri boda, znali su Metkovci da neće biti lako.

Slaven je neokrznut prošao još jedno teško gostovanje, nakon boda u Metkoviću, iz Blata nose puni plijen. Bili su sigurni, uvjerljivi, poveli s tri pogotka razlike, a domaći, dojučerašnji trećeligaš uspio je u završnici samo ublažiti poraz. BŠK Zmaj je očito u krizi, Slaven ide kući pjevajući, novom pobjedom i dalje slavi 100. rođendan.

Derbi je igran u Čibači, a zadovoljniji na kraju su bili gosti iz Gabrila. Jedan pogodak je bio dovoljan Croatiji za veliku i njima dragu pobjedu, igrač odluke Luka Curić u 30. minuti. Župa dubrovačka ostaje na šest bodova, premalo za momčad kvalitete koju imaju, Croatia se izgleda vraća na staze koje zaslužuje snagom i znanjem.

Gusar je upisao prvi poraz, s 3:1 je slavio domaći Sokol. Zeleni su do druge pobjede stigli u sudačkoj nadoknadi kada su 1:1 s dva pogotka pretvorili u trobod. Žuti su bili znatno oslabljeni, bez pola prve postave, međutim mogu žaliti za bodom kojeg su imali u nogama do 90. minute.

U derbiju začelja veselili su se nogometaši Žrnova, i to protiv maštralovaca koji su kolo prije došli do prvog troboda. Kuneji su u 71. minuti iz kaznenog udarca preko Domagoja Čule upisali prvu pobjedu u ovoj sezoni i prepustili fenjer narančastima iz Krvavca.

Ludi preokret u Čilipima, Konavljanin je imao 3:0 nakon prvog dijela i bio na pragu prve pobjede. Međutim, nisu tako mislili pelješki kapetani iz Orebića, koji su se raspucali u nastavku i došli do vrijednog boda. Konavljaninu je ovo četvrti remi, uz jedan poraz, veliki bod iz Komina nisu potvrdili domaćom pobjedom, bili su tako blizu, ali izgleda i daleko. Morat će čekati novu priliku za prvi puni plijen.

Piše: Jurica Vukojević / Dalmatinski nogomet