Današnjim 12. kolom počeo je proljetni dio sezone Prve županijske nogometne lige. U Metkoviću je Konavljanin dobio prvo poluvrijeme pogotkom Pera Opušića u 29. minuti. U drugom poluvremenu je ONK Metković preokrenuo rezultat i zasluženo slavio 2:0.

Za ONK Metković je pogađao Filip Majić, koji je u 52. minuti ušao u igru, a mrežu sastava iz Čilipa tresao je u 59. i 64. minuti.

Rezultatom su zadovoljni i ONK-ovi navijači, Jajani koji se posebnim dekorom proslavili svoj 17. rođendan.

U 13. kolu Metković će gostovati kod Smokvice koja je danas potopljena u Orebiću 5:0. Na Grudi Slavenje dočekao i pobijedio Gusara (1:0). Utakmica Croatije i Maestrala je odgođena jer je u Gabrilima se nakon kiše našao djelomično pod vodom.