Danas su igrane utakmice 16. kola Prve županijske lige u kojem je Neretva u Potomju pobijedila Grka 6:0, Metković u zadnjoj minuti susreta izgubio bod, a Gusar  zbog vremenskih neprilika nije ni igrao…

Bez pobjednika i bez pogodaka u Čibači u ogledu Župe dubrovačke i Croatije iz Gabrila, a kako je Neretva sa 6:0 projurila kroz Potomje, sad ima četiri boda više od drugoplasirane Župe dubrovačke, koja je ovog proljeća izgubila četiri boda kod kuće (Gusar 0:0), a već šest kod kuće ove sezone (u prvom dijelu Jadran 1929. 3:3).

Za Neretvu je tri gola postigao Frane Jerković, te  Edo Raguž, Ante Batinović i Domagoj Kuran po jedan.

Orebić zaostaje za liderom pet bodova. Slavio je u Metkoviću protiv ONK Metković pogotkom Dina Marića u 90. minuti. U srijedu igra zaostalu utakmicu sa Žrnovom te ukoliko bude uspješan skočit će na drugo mjesto i doći na dva boda od prvog mjesta.

U Kominu se nije igralo, kao ni na Lastovu. Vremenske (ne)prilike. Gusar ima sedam bodova manje od Neretve i utakmicu manje, a iduće nedjelje stiže Iza Vage…

Jadran 1929. Smokvica je ostvario novi uspjeh te je po prvi put ove sezone u gornjoj polovici prvenstvene tablice. Sad je sedmi. Konavljanin je nakon prvog poluvremena protiv Žrnova imao 1:0 (Pero Opušić u 18. minuti), a na kraju je bio uspješniji sa 4:1 (Juraj Veraja u 52. minuti pogađa za 2:0, potom Pero Opušić u 63. minuti za 3:0. U 87. minuti Denis Šeparović je strijelac za Žrnovo, a u prvoj minuti sudačke nadoknade treći put mrežu gostiju trese Pero Opušić).