Danas je s početkom u 15 sati odigrano 15. kolo Prve županijske nogometne lige u kojem je NK Neretva s Lastova ponijela sva tri boda, NK Gusar u Kominu poražen od NK Jadran 1929, a ONK Metković izvukao pobjedu nad Hajdukom 1932.

Neretva je s visokih 2:9 pobijedila lastovskoga Omladinca. U 8. minuti bilo je 1:1, a do odlaska na odmor Neretva je imala 2:4. U nastavku čak pet pogodaka u mreži Omladinca. Bila je to potpuna premoć Neretve u kojoj su se gosti zadovoljili s dva počasna gola. Za Neretvu su golove postigli E. Raguž (2), D. Kuran, D. Manenica, M. Tomas, M. Marić, F. Jerković, A. Batinović i G. Obradović.

U Kominu dogodilo iznenađenje kola, Jadran 1929 je s 1:3 pobijedio favoriziranog Gusara. Tako je došlo do promjene na vrhu tablice: Gusar je sada drugi s 32, a Neretva prva s 34 boda.

Na Štruvinu je ONK Metković počeo vrlo loše, već do 22 minute gosti su vodili 0:2 (Andreis, Tulić) i imali prilike povećati svoju prednost. U drugom poluvremenu gledali smo sasvim drugu utakmicu. Trener Veraja je napravio tri izmjene, uveo je F. Majića, J. Mijoča i N. Marušića što je rezultiralo boljom igrom. Zahvaljujući Marušiću i Kežiću stiže Metković do egala. U 90. minuti pogodak za veliki preokret i pobjedu postiže Drago Jelavić!

U idućem tjednu nas očekuje dvostruki metkovski derbi. Neretva i Metković se sastaju u srijedu Iza Vage u Županijskom kupu i u nedjelju u 16. kolu 1.ŽNL DN.