Danas je odigrano 9. kolo Prve županijske nogometne lige. Zbog natopljenog travnjaka na Štruvinu ONK Metković je utakmicu s Gusarom odigrao pod reflektorima na pomoćnom Neretvinu igralištu s početkom u 16 sati.

Neretvanski derbi je pripao Kominjanima. Metković je poveo u 5. minuti pogotkom A. Sokola, a Gusar je izjednačio već u 7. minuti, iz kaznenog udarca precizan je bio I. Popović.  U 42. minuti M. Biočić je goste doveo u vodstvo, a Popović je svoj drugi gol postigao u 45. minuti. Metković je u 88. minuti preko I. Šutala uspio smanjiti prednost gostiju na konačnih 3:2.

Maestral je s 5:1 dobio Orebića kod kuće. Gosti su poveli šestim ovosezonskim pogotkom I. Kordića u 36. minuti, ali su nakon toga doživjeli uvjerljiv poraz (P. Krndelj u 43., K. Gustin u 60., Z. Medić u 73. i T. Simon u 81. i 87. minuti).