Konavljanin, Slaven i ONK Metković na vrhu, sastav sa Šupjake je slavio u Krvavcu, na Gnjilama je pala Župa dubrovačka, a ONK Metković je bez igre stigao do tri boda kod kuće protiv Sokola. Prvo mjesto ne dijeli i dalje Gusar jer ga je zaustavila Croatia na svom Svetom Martinu.

Prvo Štruvino, zašto se nije igralo? Sokol je doputovao s 12 igrača, ali je samo jedan bio mlađi od 1. siječnja 2001. godine. Utakmica ne može početi bez dva takva igrača u startnih jedanaest. Delegat Marjan Scipioni je u zapisnik napisao kako se čekalo 15 minuta, do 15.15 sati, nakon čega je sudac Mario Jadrijević iz Sinja zaključio priču, piše Dubrovački vjesnik.

Croatija je pobjedom protiv Gusara, trećom ukupno i u nizu preskočila sastav iz Komina, kojem ne ide istočno od Dubrovnika, prvo poraz u Čibači od Župe dubrovačke, a sad i na prvom gostovanju u (n)ovoj sezoni u Konavlima.

Maestal je sezonu otvorio s dvije gostujuće pobjede, ali nakon toga poraz, poraz i opet poraz. Prvi i treći poraz upisao je kod kuće, oba s 1:0, s pogotkom razlike je izgubio i u 4. kolu kod Sokola u Dubravci (1:2). Maestral je postigao i primio 4 pogodaka. Konavljanin s druge strane treći put gost ove sezone, i s prvog se vratio sa sva tri boda, i tad je slavio s 1:0 (Orebić u Potomju). Izgubio je na drugom gostovanju na Gnjilama od Slavena, koji je pak izgubio na startu kod kuće od ONK Metković i nakon toga nanizao četiri pobjede.

U Krvavcu je radost Konavljaninu i sva tri boda donio pogotkom u 67. minuti Viktor Lekaj.

Orebić Jadran 1929. su bili uspješni kao domaćini, ‘kapetani‘ u Potomju od Hajduka 1932., dok je na Blatini poraženo Žrnovo.

Orebić je poveo na Haštriću pogotkom Ante Ninčevića u 59. minuti, a nakon što je Hajduk 1932. izjednačio u 74. minuti (Gordan Andreis), izborio je u 87. minuti kazneni udarac, kojeg je realizirao Mario Badžek. Tri boda Jadranu 1929. osigurali su pogocima Luka Cetinić u 49. i Mladen Salečić u 71. minuti.

Slaven je dobio Župu dubrovačku pogocima Iva Mostahinića u 12. i Ivana Pulića u 86. minuti iz kazneog udarca, a u Gabrilima su za pobjedu Croatije pogađali Srđan Gašić u 17. i Pero Ševo u 85. minuti iz kaznenog udarca. Na Svetom Martinu poveo je Gusar pogotkom Toma Medaka u 9. minuti. Dino Oršulić, predstavnik Gusara, najavio je žalbu na suđenje Miha Trkovića – upisao je u zapisnik utakmice delegat Dražen Kukrika.

Piše: Tonči Vlašić / Dubrovački vjesnik