Božo Medić je Metkovac, dijete Neretve. Bio je zadnji vezni, stoper, otišao je potom u Zagreb, bio kapetan kadeta Zagreba. Nažalost, ozlijedio se, liječnici su mu zabranili trčati, ali nije mogao bez nogometa, te stao je među vratnice, piše Dubrovački vjesnik.

Danas je junak ONK Metković. Što je sve obranio protiv Slavena! Bacio je u očaj domaćina u derbiju 14. kola Prve županijske nogometne lige. Slaven je priželjkivao slavlje, te dolazak na samo bod od ONK Metković. Završilo je 0:2. ONK Metković sad ima sedam bodova više, te bolji međusobni skor.

Koje je poluvrijeme derbija bilo zanimljivije? Prvo poluvrijeme: ONK Metković je zatresao okvir gola u 7. minuti (Stipan Marević). Slaven je u prvih pola sata imao dvije velike prilike, Ivo Mostahinić i Paulo Opušić, a oba puta je Medić bio sjajan. Potom dva sjajna poteza, dodavanja, prvo Duje Medaka, a zatim Vinka Batinovića. ONK Metković je oba puta izigrao domaćina, u minutu otišao do 2:0. Marko Manenica je prvi pogodio, a Stipan Marević minutu poslije.

Imao je gost tad i novu priliku za pogodak, ali i Slaven, i to ne jednu (Pero Macan iz daljine, Ivan Pulić iz slobodnog udarca, pa nakon kornera u gužvi Gojko Korać, u prva dva navrata se opet istaknuo Medić, potom je obrana ONK Metkovića blokirala udarac).

Nastavak? Krenuo je Slaven na sve ili ništa. Imao sve prilike ovog svijeta, ali ništa jer je opet obrana ONK Metković na čelu s Medićem bila na mjestu. ONK Metković nije u drugom poluvremenu imao udarac u okvir gola, ali kapital iz prvog poluvremena je sačuvao…

ONK Metković je zapjevao na kraju utakmice. Slaven nije skrivao tugu, i nije zaboravio stisnuti ruku suparniku čestitati mu na pobjedi. Ante Kosor je sudio, Mate Obšivač i Maro Stjepović su mu pomagali. Nitko nije imao ni jednu riječ zamjerke.

Maestral je ovog proljeća uzeo šest od devet bodova

Budi se Maestral, šest od devet bodova je uzeo ovog proljeća uz napomenu kako je samo tri osvojio u jesen. Sad je dobio Župu dubrovačku na svom terenu. Uvjerljivo. Prvo je pogodio Zvonimir Medić u 44. minuti, a u nastavku je rasla prednost ‘narančastih’ – Dane Dominiković u 59. i 85., a Tomislav Domić u 77. minuti. Kristijan Prkut je u 90. minuti ublažio poraz Župe dubrovačke.