Danas je odigrano 1. kolo Prve županijske nogometne lige. ONK Metković i Gusar su pobjedom ušli u novu sezonu.

Nakon nesporazuma kapetana i vratara Župe dubrovačke, Tonija Soldića i Bruna Šutala, ONK Metković je u 21. minuti poveo u Čibači s 1:0. U drugom poluvremenu ONK Metković je prvi zaprijetio, zatresao je gredu domaćina nakon nekoliko uvodnih minuta utakmice. Na kraju, u 79. minuti udarac za 0:2 uputio je Josip Mioč.

Prvo poluvrijeme ogleda Maestral – Gusar prošlo je bez pogodaka. Gusar je poveo u prvoj minuti nastavka (Ante Medak), domaćin je izjednačio u drugoj minuti nastavka (Hrvoje Soldo), a u trećoj minuti sudačke nadoknade Martin Šuman je donio sva tri boda sastavu iz Komina.

Rezultati 1. kola: Sokol – Hajduk 1932. 3:2, Konavljanin – Jadran Smokvica 5:0, Župa dubrovačka – ONK Metković 0:2, Maestral – Gusar 1:2, Orebić – Croatia 4:2, BŠK Zmaj – Slaven 1:1.

Raspored 2. kola (nedjelja, 29. rujna): Hajduk 1932. – Slaven, Croatia – BŠK Zmaj, ONK Metković – Orebić, Gusar – Župa dubrovačka, Jadran – Maestral, Sokol – Konavljanin.