ONK Metković je novi lider prvenstva. Dobio je Croatiju usred Gabrila u derbiju 9. kola s 2:1, i to nakon drame u sudačkoj nadoknadi.

Prvo u drugoj minuti sudačke nadoknade Croatia nije iskoristila kazneni udarac, vratar ONK Metkovića Mate Batinović zaustavio je udarac Vlaha Grbešića. Potom je u sedmoj minuti sudačke nadoknade, nakon ubačaja iz kuta i gužve pred vratima domaćina, lopta došla do Duje Batinovića koji ju je zakucao u mrežu za pobjedu i veliko slavlje Metkovaca.

Prvo poluvrijeme je završilo s po jednim golom na obje strane. ONK je poveo u 11. minuti preko Ante Sokola, a za domaćina je izjednačujući gol u 36. minuti postigao Ševo.

Orebić je sa 4:0 nadigrao Maestral kod kuće. Dva pogotka prvog strijelca lige Ivana Kordića, jedan Ante Kordića i Hrvoja Rikala. Utakmica između Gusara i Hajduka 1932. je odgođena.