U 3. kolu 1. županijske nogometne lige ONK Metković je na svom travnjaku pobijedio Konavljanina koji je do danas držao vrh tablice (1:0).

Bio je to zanimljiv ogled u kojem su obje ekipe imale lijepe poteze i prilike za pogodak. U prvom poluvremenu je Dragan Brečić dobro potegao iz slobodnjaka ali se još bolje ispružio vratar Tokić koji je vrhovima prstiju loptu skrenuo u gredu. Ipak je bio nemoćan u drugom poluvremenu kada je iskusni Brečić postigao pobjedonosni pogodak iz kaznenog udarca u 77. minuti. ONK Metković je uz Croatiju jedina momčad bez poraza (dvije pobjede i remi), te je preskočila Konavljanin, i drži drugo mjesto.

I drugi ogled u Dolini Neretve je bio u središtu zanimanja. Gusar je stigao do prvih bodova protiv Župe dubrovačke, kojoj je to prvi poraz (2:1). Maestral je, gostujući kod Slavena, doživio potop (10:0).