Zanimljivo je i uzbudljivo bilo na susretima 4. kola prvoligaške konkurencije najjužnije županije. Strijelci raspoloženi, 23 pogotka na šest susreta, malo manje od četiri po susretu. Više nema stopostotnih, Gusar je na svojoj Pržini neočekivano remizirao, a kako su Metković i Slaven bili uspješni i uvjerljivi u dva derbija ovoga kola, na vrhu je bodovno poravnata trojka, piše Dalmatinski nogomet.

Prvu pobjedu upisao je Maestral i to protiv dojučerašnjeg trećeligaša BŠK Zmaja, koji je očito u krizi. Metković je protutnjao Gabrilima, potopio prošlogodišnjeg glavnog konkurenta za naslov prvaka i vraća se na Štruvino igralište pjevajući. Seriju pogodaka gostiju otvorio je Dragan Brečić, a zaključio mlađi mu brat Roko. Metković svugdje igra otvoreno, nadigrava se, pa mu se često to i vrati na pravi način.

Slaven je potvrdio nedodirljivost svoje Gnjile, susjedski derbi protiv jake Župe crveni su riješili s dva pogotka u prvom dijelu susreta. Vitalni 100-godišnjak misli ozbiljno, a trener igrač Antun Šmanjak može biti zadovoljan dosadašnjim učinkom.

Gusar je upisao samo bod na svojoj Pržini protiv Konavljanina, kojem je to treći remi, a prema prikazanom, uzbuđenjima i preokretima pobjeda je mogla otići na obje strane. Gusari su od 29. minute bili s igračem manje, isključen Martin Šuman, a u 73. minuti Frane Jerković, kod rezultata 2:2, nije realizirao penal.

Maestral je došao do prvog troboda, potpuno zasluženo, a nakon izjednačenog prvog dijela, upornost im se isplatila u zadnjih deset minuta kada su pogađali Herceg i Jerković.

Jadran je u Smokvici prizemljio Sokole iz Dubravke i stigao do druge pobjede. Orebić je kao domaćin igrao u Potomju, svladao neugodno Žrnovo pogotkom Ninčevića u 67. minuti, iako su tada bili s igračem manje. Zbog drugog žutog kartona igru u 59. minuti morao napustiti Ivan Roso.