Počelo je proljetni dio sezone 1. ŽNL, danas su odigrane četiri utakmice, a dvije su odgođene. Jesenski prvak ONK Metković je rezmizirao sa Župom dubrovačkom (1:1), Gusar uz neretvanskom dvoboju svladao Maestral (2:0).

Župa dubrovačka je Metkovce dočekala na Lapadu. U izjednačenoj utakmici prvi su poveli domaćini pogotkom Vasilja u 31. minuti. Na početku drugoga poluvremena (47′) onkova pojačanja iz zimskog prijelaznog roka su odigrali akciju za izjednačenje: asistent je bio Duje Medak, a strijelac Ivan Šutalo.

ONK Metković je i dalje prvi na tablici. U 12.kolu će gostovati Smokvici kod Jadrana.

Može biti slika sljedećeg: tekst

I kominski Gusar je upisao prvu proljetnu pobjedu, rezultatom 2:0 žuti su bili bolji od Maestrala iz Krvavca. Oba pogotka postignuta su u prvom dijelu susreta, strijelci su bili Ante Medak i Ivan Popović.

Može biti slika sljedećeg: tekst "1. ŽNL TABLICA ONK METKOVIĆ 1 2 H CROATIA H UPNIGR 11 2 14 26 10 ŻUPA DUBROVAČKA OREBIĆ 6 10 18 22 12 22 14 17 15 14 KONAVLJANIN SLAVEN GUSAR 5 3 1 JADRAN SMOKVICA 10 3 13 MAESTRAL 10 13 11 SOKOL 2 6 11 3 10 2 2 ŻRNOVO 12 2 2 11 6 7 -17 HAJDUK 1932 3 -14 3 www.zns-dn.com"