Nema više neporaženih u Prvoj županijskoj ligi, ‘pali’ su u 4. kolu i Croatija, koja je izgubila 1:0 u Čibači, te ONK Metković, koji je poražen 2:1 na Grudi. Slaven je slavljem protiv ONK Metković, a zahvaljujući uspjehu Župe dubrovačke, preuzeo vrh zbog bolje pogodak razlike, točnije, postigao je više pogodaka od sastava iz Gabrila. Razlika im je ista. Njima se na vrhu s 9 bodova pridružio i Konavljanin, koji je dobio i treću utakmicu kod kuće. Nakon Maestrala i Slavena, na Šupjaci je pao i Hajduk 1932, piše .Dubrovački vjesnik.

Na Gnjilama je poveo ONK Metković. Josip Plečaš je bio strijelac u 22. minuti. Slaven se iz minusa izvukao pet minuta poslije. Izborio je kazneni udarac, a siguran realizator je bio Ivan Pulić. Mreže su mirovale do 81. minute, a tad je radost domaćinu donio Goran Obradović.

Maestral je stigao do prve pobjede i prvih bodova. Dobio je kod kuće Sokol, kojem je to treća nula u gostima, a ima pobjedu na svojim Lužama protiv Gusara, koji je sad izgubio i u Smokvici od Jadrana.