Krenula je danas Prva županijska nogometna liga. ONK Metković je na svom igralištu nadigrao Jadrana iz Smokvice (6:2). Ostala dva neretvanska prvoligaša nisu bila tako uspješna. Kominski Gusar je kod kuće poražen od Croatije (0:2), a Maestral na gostovanju kod Konavljanina (6:2).

Metkovci su uvjerljivom pobjedom počeli novu natjecateljsku sezonu. Roko Brečić je otvorio seriju golova u 15. i 23. minuti. Nekoliko minuta kasnije gosti su preko Antonija Pecotića smanjili razliku na (2:1). Ne zadugo, jer je u 34. bio precizan Josip Plećaš, a u 37. i Stipan Marević. Jadran je uzvratio efektnim šutom Ivana Tomića, vratar Nikola Planinić je bio nemoćan.

U drugom poluvremenu, u 65. minuti, po drugi put je mrežu tresao Josip Plećaš. Nakon toga u igru je ušao Stipe Mioč koji je metkovsku golijadu zaključio u 80. minuti (6:2).

Rezultati 1. kola:

Slika može sadržavati: tekst "1. ŽNL 1.kolo (20.09.2020.) 16:30 sati KONAVLJANIN 6 2 MAESTRAL SLAVEN 2 0 ONK METKOVIĆ ŽRNOVO 6 2 HAJDUK 1932 JADRAN SMOKVICA ŽUPA DUBROVAČKA OREBIĆ 2 SOKOL GUSAR 2 CROATIA www.zns-dn.com"