Šesnaest godina je duga tradicija splitske utrke, prvih godina održavana je sa startom i ciljem na Rivi, a onda je nekako bila izmaknuta iz centra grada na Marjan. Svoju ponovnu populaciju zahvaljuje vraćanju u centar događanja Splita, na Rivu, ali i promjeni termina utrke, čime je postala prva velika utrka u kalendaru. Izdanje 16. Splitskog polumaratona obilježilo je dosta jako jugo i pokoja kap kiše, no to nije omelo najbrže da ostvare odlične rezultate. Kod muškaraca najbrži su bili Mađari Laszlo Gregor (Benedek Team, 1:07:37) i Tamas Nagy (Benedek Team, 1:09:18) te Srđan Samardžić iz BiH (AK Banja Luka, 1:13:28). U ženskoj konkurenciji prva tri mjesta zauzele su Zita Kacser (Benedek Team, 1:18:25), Marija Vrajić (AK Maksimir, 1:18:52) i Ana Subotić (AK Javor, 1:19:47). Ante Živković je završio utrku za 1:18:53 i time bio 16. ukupno od 1182. koji su završili utrku. Stipe Pijević iz UL Stabina je svoj prvi polumaraton istrčao za 1:29:11 i utrku završio ukupno na 67. mjestu. Biljana Taslak je utrku završila za 1:56:59 i završila na 589. mjestu ukupno, 104. od žena i osvojila je 2. mjesto u kategoriji Ž50.
 Da još napomenemo da je Ante Živković i dalje vodeći trkač u Balkanskoj trkačkoj ligi.