U organizaciji Maraton kluba Marjan, najvećeg maraton kluba u Dalmaciji i jednog od najvećih u Hrvatskoj, Split je ovog vikenda ponovno postao jedna od vodećih europskih trkačkih destinacija.

Nikolina Šustić Stanković pobjednica je maratona. Šustić je dionicu od 42 kilometra pretrčala za 2 sata 49 minuta i 53 sekunde.

U muškom polumaratonu u kojem je sudjelovalo 1600 trkača je nastupio naš Ante Živković koji je osvojio sedmo mjesto.

Dan ranije održana je utrka na 5 km, Trofej Slobodne Dalmacije, u kojoj je Lukrecija Krstičević (RA Jerkovac) osvojila je prvo mjesto u kategoriji kadetkinja, a u ukupnom poretku bila je četvrta! U ovoj utrci je sudjelovalo preko 500 natjecatelja iz 25 zemalja.

Vrijedi spomenuti da je na utrci nastupio i Darijo Tošić, on u kategoriji kadeta na utrci 5 km osvojio drugo mjesto a na utrci 2,5 km četvrto mjesto.

Na 20. splitskom maratonu, polumaratonu je bilo još trkača iz doline Neretve.