Jadran Luka Ploče je i prije gostovanja u Ivanbegovini, svojoj posljednjoj utakmici u prvom dijelu sezone, osigurao naslov jesenskog prvaka. Šteta, uspjehom kod Kamena je mogao još više pobjeći konkurenciji. Međutim, izgubio je s 3:1, te ostao na učinku od 31 bod. Navijači su ga unatoč porazu dočekali na povratku iz Ivanbegovine u Ploče bakljadom. Zaslužio je to sastav trenera Marija Oršulića, koji je ove jeseni nanizao deset kola bez poraza, koji je u 15 utakmica ostvario 9 pobjeda, postigao najviše pogodaka – 35, točno tri po utakmici!

I dok Pločani odlaze na zasluženi odmor. Oni su svoje odradili. Slobodni su u posljednjem kolu, ostali, oni koji nemaju zaostatke, imaju odraditi još 90 minuta idući vikend. Jedan od tih je i Neretvanac, koji je svladao u predzadnjem kolu kod kuće Primorac iz Biograda na moru, te je on sad prvi pratitelj Jadran Luka Ploče. Sastav trenera Gorana Prolete je također iznenadio ugodno ove jeseni. Možda i više nego Pločani jer Neretvanac ima drugu najmlađu momčad lige. Gotovo svaku utakmicu igra s najmanje sedam mladih igrača. Ante Mihaljević i Dino Deak su igrači s iskustvom, koja predvode mladost ‘Plave makinje’. Protiv biogradskog Primorca prvi je pogodio baš jedan od dvojice najiskusnijih, Deak, i to u 57. minuti, a četiri minute poslije mrežu gostiju za potvrdu osme ovosezonske pobjede pogodio je Josip Stojčević.

Neretvanac je u zadnjem kolu gost Hrvatskog viteza. Opuzenci imaju četiri boda manje od Pločana. Mogu li i oni ove jeseni, kao i Pločani, ostvariti devet pobjeda, te proljeće dočekati sa samo bodom zaostatka za jesenskim prvakom? – pita se Dubrovački vjesnik.