Ovoga vikenda se igra 16. kolo 3. HNL jug. U subotu je na travnjake izašlo osam parova. Neretva je Iza Vage pobijedila Vodice (3:1).

Metkovci su poveli već u prvom napadu. U 3. minuti M. Marić je izveo aut, bacivši loptu u protivnički peterac, glavom ju je prenio visoki Rodin, a vratar Vodica je nespretno reagirao, nakon čega ju je I. Buhač pospremio i gol.

Uslijedio je pritisak plavo-bijelih, redom M. Marić, Buhač, Anković, E. Raguž imali su izgledne prilike za povećanje vodstva. U 43. minuti je to napokon uspjelo prvom topniku Neretve, M. Mariću koji je iz slobodnjaka (s 20-tak metara) efektno smjestio loptu u nebranjeni dio mreže.

U drugom poluvremenu gosti su uspjeli u 76. minuti solo akcijom Prpića smanjiti razliku na 2:1, međutim, Čupić je pogotkom s desetak metara u 80. minuti raspršio sve nade Vodičana za bodom iz Metkovića.