Danas, u 12. kolu 3. HNL Jug Neretva je doživjela poraz na Lapadu. GOŠK Dubrovnik je pobijedio 2:0. golovima Anela Topuzović i Balde Cicijelja.

Topuzović je potpisao prekrasan potez u 30. minuti. Naciljao u trku s 18, 19 metara. Metkovici su prve dvije izgledne prilike za pogodak promašili, Dalibor Kristić, vratar domaćih, upisao je tri, četiri velike obrane… Nikola Blažević, vratar Neretve, uspio je u 82. minuti, ali ne i u četvrtoj minuti sudačke nadoknade spriječiti Balda Cicijelja da dođe do devetog ovosezonskog pogotka.

Neretva je imala više prilika za pogodak, dominirala je drugo poluvrijeme, ali nije imala igrača koji će poput Topuzovića i na kraju Cicijelja poslati loptu u mrežu.

U Opuzenu u derbiju kola nije bilo pogodaka, Neretvanac – Jadran Luka Ploče, te su Pločani opet vodeći, a hoće li na tom mjestu ostati znat će se nakon što Uskok Zagora zaključe kolo. Na Klisu se igra pod reflektorima.