Danas je odigrano 2. kolo 3. HNL Jug u kojem je Neretva izgubila u gostima od Hrvaca (1:0), a Jadran LP kod kuće od Junaka (1:2). Nertvanac sutra igra u Blatu sa Zmajem.

U Hrvacama se igralo po teškom, raskvašenom terenu kojega je prije početka utakmice zalio obilan pljusak. Po takvom terenu nije se ni moglo očekivati neko osobito nogometno izdanje. Domaćini su ipak uspjeli ugurati jednu loptu u Neretvin gol u 81. minuti preko Radalja koja je pri tome dotakla Zvonimira Medića i prevarila golmana Mulaća.

Trener Goran Galov i ovoga puta na raspolaganju nije imao ozljeđenog kapetana Antu Batinovića. Po svemu sudeći neće ga biti ni u trećem kolu u kojem Neretva Iza Vage dočekuje Zmaja iz Blata.

U Pločama Junak je poveo u 40. minuti preko Petra Bašića Šiška, koji je to isto napravio i u 85. minuti. U 90. minuti Jadran Luka Ploče je uspio samo ublažiti poraz preko Marka Šunjića.

Od današnjih rezultata ističe se visoka pobjeda Uskoka nad Zagorom od čak 7:0. Golove su postigli dvaput Maretić te po jednom Farić, Štimac, Zeljković, Vuković i Vrdoljak. U ovoj se utakmici posebno istakao Metkovac Antonio Štimac za kojega igrači Zagore nisu imali rješenje.