U utakmici 10. kola 3. HNL jug Split je pobjedom nad Neretvom (1:0 ) odnio sva tri boda iz Metkovića.

Prije početka današnje utakmice igrači Neretve i Splita su prigodnim fotografiranjem poduprli humanitarnu akciju za ozdravljenje šestogodišnje Kiare Goršić iz Šibenika i tako su se pridružili mnogima u Hrvatskoj.

Neretva je izgledu priliku imala u 7. minuti kada je na ubačaj Zovke zakasnio Čupić. U 10 minuti gosti su imali gredu, lopta s desne strane koja je više bila ubačaj, nespremnog je uhvatila vratara Ivankovića. Metkovci su najbliži vodstvu bili u 35. minuti, ali je udarac Buhača završio na vratnici, a Anković zakasnio da odbijanac pospremi u gol. Kazna je stigla u 43. minuti. Leutić je izveo slobodan udarac sa tridesetak metara i na putu je lopta zakačila domaćeg igrača i dobila dodatan lob koji je iznenadio Ivanovića i završila u mreži.

U nastavku u 51. minuti Jelavić je loše reagirao na dobar ubačaj Kožula, a u 56. golman gostiju zaustavio je udarac Miličevića. Ivanović se je dijelom iskupio u 57. minuti kada je uspio zaustaviti neugodan udarac Kapitanovića sa desetak metara. Do kraja domaćini su imali inicijativu, ali gostujuća obrana je uspjela uspješno zaustaviti sve njihove pokušaje.