U 2. kolu 3. HNL jug Neretva je Iza Vage pobijedila prošlogodišnjeg drugoligaša, sinjski Junak (3:0).

Neretva je na samom početku, u 3. minuti, iznenadila Junaka. Buhač je sam izbio pred golmana Šušnjaru koji je na nedozvoljeni način spašavao mrežu, rukom je dirao loptu izvan šesnaestera, zbog čega je dobio crveni. Od tada su Sinjani igrali s igračem manje.

Metkovci su nastavili s presingom. Samo par minuta kasnije P. Raguž je zatresao gredu. Ipak, Junak je od 17. minute uspostavio kakvu takvu ravnotežu u sredini terena i sve češće je dolazio do šesnaesteraca domaćina. Najizgledniju priliku je imao T. Botica, njegov sjajni udarac iz daljine u 25. minuti je zaustavila greda.

U 41. minuti je Neretvina devetka, I. Buhač zapucao s 20 m iskosa a golman Nilovan je izvrsno izbio loptu pod samom gredom. Od tada je Neretva opet pritiskala Junaka, a Buhač je u 43. minuti postigao prvi Neretvin gol na današnjoj utakmici. Do kraja poluvremena je P. Raguž uputio silovitu nisku loptu s petanestak metara koja je prošla pored gola.

I drugo poluvrijeme je počelo šokom za goste. U 49. minuti je Nikola Čupić zatresao Junakovu mrežu. Nakon toga je u igru ušao Luka Anković i već je u 58. s ruba šesnaestraca efektnim potezom postigao treći pogodak za Neretvu.

Do kraja utakmice su Neretvini igrači mogli postići još koji gol. U 81. minuti vratar istrčavanjem spasio mrežu kada je pred njega izbio S. Batinović, a u 85. je M. Marić propustio izglednu priliku s nekoliko metara.

Trener Svaguša može biti zadovoljan s današnjom izvedbom svojih igrača. U srijedu ih očekuje nezgodno gostovanje kod Zagore, a u subotu u Metković stiže Urania.