Neretva je na kišom natopljenom travnjaku igrališta Iza Vage zasluženo pobijedila kliški Uskok (2:0) i tako prekinula negativna niz od poraza u nizu. Bio je to i trenerski debi Ivana Bubala na klupi Neretve.

U prvom poluvremenu su obje momčadi imale po nekoliko vrlo izglednih prilika, a Ivan Prskalo je već u prvoj minuti mogao zabiti za rano vodstvo Neretve kada je sam izbio pred vratara Milakovića koji je obranio njegov udarac. Tako se na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu je Neretva bila agresivnija i željna pobjede, a gostima su noge bile sve teže. Uskokova najizglednija prilika je bila polovicom drugoga poluvremena kada je lopta njihova napadača kliznula niz vratnicu golmana Kozine – to je više izgledalo kao pokušaj nabačaja, a manje izravnog udarca – Neretva je imala sreće.

U nastavku utakmice plavo-bijeli su sve češće dolazili u Uskokov šesnaesterac, što se ispatilo u 72. minuti kada je nakon dobrog proigravanja Ševko Okić zabio svoj prvi gol. Neretvini igrači su do kraja utakmice stvorili pet-šest izglednih prilika a onu zadnju u trećoj minuti sudačke nadoknade je ponovno iskoristio Okić za pobjedu Neretve 2:0.

Neretva će u srijedu, 28. listopada, na Lapadu igrati s GOŠK-om utakmicu 12. kola. Dubrovčani su danas doživjeli neugodan poraz u Makarskoj (3:1) i forma im je u silaznoj putanji – imaju tri pobjede i čak šest poraza.

Jadran LP je danas prekinuo pozitivni niz koji ga je do ovoga kola doveo na vrh tablice. Na svom travnjaku je izgubio od Uranije (1:2). Sada je vodeća momčad lige Zagora koja je u Unešiću svladala BŠK Zmaj (4:0).