NK Neretva je danas u Ivanbegovini odigrala zaostalu utakmicu s Kamenom koja je završila prvom ovosezonskom pobjedom Metkovaca (2:3).

Neretva je prvom poluvremenu bila dominantna momčad što je potvrdila golovima Nikole Čupića i Frane Jerkovića.

U drugom poluvremenu domaćin je propustio iskoristiti kazneni udarac, sjajnom obranom se istakao Neretvin vratar Petar Kozina. Ubrzo nakon toga akciju Ljubića i Jerkovića Duje Medak je zaključio pogotkom za 0:3.

U nastavku utakmice Kamen je krenuo s agresivnom igrom na sve ili ništa, a Neretvini igrači su se povukli. Domaćinu se ovaj pristup isplatio jer je uspio upisati dva pogotka koja su postigli Kristić i Pezo i tako učiniti utakmicu neizvjesnom do samoga kraja. Međutim, pokazalo se da im je to bilo nedostatno za pobjedu.

Metkovci mogu biti više nego zadovoljni današnjim raspletom događaja jer su, nakon nedjeljnog poraza na svom travnjaku, upisali tri važna boda na tradicionalno neugodnom gostovanju u Ivanbegovini.

U subotu u 6. kolu 3. HNL Jug Neretva će ponovo na gostovanje, ovoga puta u Biograd.