Odigravanjem zaostaloga 17. kola danas je bez gledatelja počelo natjecanje u 3. HNL jug. NK Neretva je Iza Vage ugostila RNK Split koji je na kraju slavio 2:3.

Prvo poluvrijeme je pripalo gostima koji su poveli već u 4. minuti golom Primorca glavom kojega je iz kornera idealno poslužio Alavez. Neretva u prvih pola sata nije zaprijetila Splićanima za koje Gale u 30. minuti postigao drugo gol. Opet je glavnu ulogu odigrao Alvez. U kontri je pretrčao pedesetak metara, zaobišao golmana Kozinu te nesebično poslužio Galu.

Neretva je prednost Splićana smanjila u 36. minuti preko Okića, silovitim udarcem s dvanaest metara.

U drugom dijelu Neretvini igrači se bude i bivaju konkretniji. U 59. minuti su uspjeli izjednačiti, strijelac je bio Radoš koji je nakon ubačaja skrenuo loptu u gol.

U zadnjih desetak minuta susreta obje su momčadi imale priliku za vodstvo. Prvo je Neretva propustila svoju u 83. minuti. Marić je idealno ubacio, ali je Jerković neometan pucao visoko preko gola. Tri minute kasnije Splićani su bili uspješniji. Grešku domaće obrane iskoristio je Tomičić, izbio je sam pred Kozinu i zabio za pobjedu Splićana.

Rezultati današnjih utakmica:

• NERETVA – SPLIT 2:3(Okić, Radoš // Primorac, Alvarez, Tomičić)
  • ZAGORA – OSK 6:2 (Barada, Lukić, Petranić, Gabrić, Mihanović ag, Rodić // Kuliš, Barać)
  • VODICE – GOŠK DUBROVNIK 2:2 (N.Marić 11m, Matić ag // Smrdelj, Cicijelj)