Danas je odigrano se šest utakmica 14. kola 3. HNL jug. Kiša je spriječila odigravanje utakmica u Pločama i Unešiću, a loši uvjeti pratili su i ostale ekipe.

Neretva se iskupila za veliki proljetni poraz od Sloge na svom travnjaku. Ovoga puta su plavo-bijeli slavili 3:0. Prvi je načeo mrežu gostiju Buhač u 15. minuti, a do kraja prvoga poluvremena isto je napravio i M. Jelavić (38′). Domaćin je imao samo jednu pravu priliku, udarac Marčića s desetak metara je uspješno je obranio Kozina.

Već na početku drugoga poluvremena veliku priliku za Neretvu je propustio B. Jelavić, njegov udarac je završio pored gola. Potom je u izglednoj prilici bio i najbolji Neretvin strijelac M. Marić, i njegov udarac nije bio nedovoljno dobar da bi ugrozio vratara Sloge. U 78. minuti, za konačnih 3:0 pogodak je postigao Buhač.

U županijskom derbiju u Lapadu slavio je Neretvanac (1:2). Poveli su Opuzenci u 57. minuti preko Čuljka, već u 62. minuti Dubrovčani su izjednačili iz slobodnog udarca, precizan je bio Hugo. Pobjedu Opuzencima donio je Topić u 81. minuti.