U srijedu popodne je odigrano je svih devet utakmica 12. kola 3. HNL jug. Iza Vage su se sastali Neretva i Hrvatski vitez iz Posedarja. U borbenoj utakmici Neretva je zasluženo uzela sva tri boda (2:1).

Neretva je povela u 14. minuti golom Buhača koji je najbolje reagirao na kornera kojeg je izveo Petar Raguž. Samo pet minuta kasnije Metkovci su poveli 2:0. Provo je pucaoIvan Raguž, vratar Jurjević je odbio loptu do Ankovića koji je s desetak metara je pogodio nebranjeni dio gola.

Neretva je propustila veliku šansu za treći pogodak u 30 minuti. Buhač je sam je izbio pred Jurjevića koji je zaustavio njegov udarac. Kazna za promašaj je stigla u 35. minuti. Grešku u domaćoj obrani iskoristio je Torbarina i pogodio pored nemoćnog Kozine.

U drugom poluvremenu je Hrvatski vitez imao vrlo izgledu priliku za poravnanje. U 50. minuti udarac Jurića s dvadesetak metra je završio na gredi. Neretva je propustila još jedan zicer u 77. minuti kada je Anković na dodavanje P. Raguža iz blizine pucao preko vratnice.