Odigrano je 8. kolo 3. HNL Jug. Neretva je upisala sva tri boda na gostovanju kod Sloge u Mravincima (0:1), Jadran LP je isto učinio u Blatu u srazu sa Zmajem (0:1) i tako zasjeo na vrh tablice. Neretvanac je remizirao s Hrvacama na svojoj Podvornici (1:1) u posljednjoj minuti susreta iz kaznenog udarca precizan je bio Deak.

Sloga je utakmicu počela žustro i napadački te se već na početku zatresla greda Neretvina gola. Nakon toga se igra smiruje, i Neretva je imala svoje prilike ali se na odmor otišlo bez golova. U drugom poluvremenu trener Borovac u igru uvodi Milu Pehara koji je u 57, minut postigao jedini gol na utakmici koji je Neretvi dobio tri važna boda iz. Desetak minuta kasnije A. Sršen je bio isključen iz igre zbog drugog žutog kartona i Neretva je do kraja igrala s igračem manje. Sloga je nastojala to iskoristiti, ali bez uspjeha, a Metkovci su vrebali prilike iz (polu)kontre.