U 17. kolu 3. HNL Jug Neretva, oslabljena negiranjem kapetana Ante Batinović, veznjaka Mate Crnčevića i Anre Sršena i napadača Frane Jerkovića, uspjela je danas u dvoboju s Hrvacama u drugoj minuti sudačke nadoknade zabiti gol za vodstvo 2:1.

Neretva je počela dobro, prvih petnaestak minuta je imala kontrolu igre. Ipak, hitri nogometaši Hrvaca uspjeli su dati prvu gol iz polukontre u 33. minuti. Strijelac je bio Marko Ferić. Do kraja prvog poluvremena Neretva jenekako uspjevala odigurati terenski nadmoć i stvoriti vrlo izgledu priliku koju nije iskoristio Jurčić.

U drugom poluvremenu igralo se dosta tvrdo, Neretva je pravila presing koji je u 61. minuti urodio izjednačenjem. Na asistenciju glavom Luke Jurčića odlično je reagirao Luka Bubalo 1:1. Pobjednički gol u 92. minuti u velikoj mjeri djelo je vrlo dobrog Luke Jurčića koji je probio protivničku desnu stranu i odigrao povratnu loptu na nekih petnaestak metara od gola. Posao je školski završio Dragan Brečić.

– Moram pohvaliti svoje igrače. Bez četiri važna igrača iz prošle sezone uspjeli smo doći do važne pobjede koja nas drži u gornjem dijelu tablice, izjavio je nakon utakmice trener Neretve Goran Galov.

U sljedećem kolu Neretva će gostovati u Blatu kod pretposljednjeg na tablici Zmaja kojega je u jesenskom dijelu pobijedila 3:0.