Nakon dva kola bez bodova, Neretva je napokon zaigrala kako se od nje očekuje i u današnjem srazu sa Zagorom upisala sva tri boda je jednakim brojem golova (3:0). Derbi kola se igrao u Sinju u kojem je Junak pobijedio kliški Uskok (3:2) koji je još nije ispao iz utrke za prvaka. Za ovu laskavu titulu i dalje konkuriraju Primorac BNM i Croatia koji su upisali domaće pobijede protiv Primorca (S), odnosno Jadrana LP. U Opuzenu je Plava makinja svladala Uraniju.

Vratimo se utakmici Iza Vage koja je počela izrazito otvoreno. U prvom napadu gosti nisu iskoristili izgledu priliku za vodstvo. Već u sljedećem, drugom napadu u drugoj minuti utakmice Neretva je povela preko Luke Juričića koji je iskoristio lošu reakciju Zagorina vratara. Kišom natopljen teren nije igračima pružao mogućnosti za lepršaviju igru, tako da je to uglavnom sve što smo vidjeli u prvom poluvremenu.

U drugom je Neretva je ušla agresivnije u igru što ime se isplatilo u 64. minuti kada je Luka Juričić po drugi put s nekoliko metara prevario Matetića. Imala je Neretva još nekoliko izglednih prilika, a dvije je Matetić čupao iz mreže. Međutim, udarac Dragana Brečića u 87. minuti s ruba šesnaesterca bio je neobranjiv…