Jučer je remijem je završila prva utakmica 1. kola Treće HNL jug između Splita i OSK-a (2:2), a danas popodne je odigrano još šest istoga kola.

Neretva je u Hrvacam izvukla bod. Domaćin je u posljednjim minutama prvoga poluvremena poveo 2:0. Prvi pogodak u 40 minuti je postigao Andrić iz kaznenoga udarca, a pet minuta kasnije Plavša je pogodio za 2:0.

U 63. minuti je Neretva uspjela smanjiti na 2:1 pogotkom Ivan Buhača, a u 88. je Mario Marić postigao izjednačujući pogodak koji je Metkovcima donio bod, ali ne samo bod već vjetar u leđa mladoj ekipi koja će u sljedećem kolu kod kuće dočekati bivšeg drugoligaša, sinjskog Junaka.

Jadran Luka Ploče je sezonu počela pobjedom. U Pločama je pogotkom Theodosioua u 38. minuti pao Zmaj.

• Zadar – Urania 1:0

Sutra su na rasporedu još dvije utakmice kojima će biti zaključeno prvo kolo 3. HNL jug.