Osam utakmica 6. kola je odigrano ove subote, a svakako se najzanimljivija igrala Iza Vage. U 55. neretvanskom derbiju su se sastali Neretva i Neretvanac koji je na kraju uzeo sva tri boda (2:1).

Prvi je za Neretvanac pogodio Karlo Taslak, i to već u 5. minuti susreta. U nastavku susreta, u 64. minuti, prednost Opuzenaca je podebljao Ante Mihaljević. Nedugo zatim, u 73. minuti, prednost Neretvanca prepolovio je sjajni Mario Marić svojim šestim ovosezonskim pogotkom.

Nakon toga je bila dvojbena odluka sudca koji je svirao zaleđe u trenutku kada su dva Neretvina igrača bila u prilici za pogodak, a kapetan Neretvanca Deak je bio na gol liniji. Obje ekipe su završile susret s deset igrača, kod Neretve Jelavić zbog prekršaja kojim je spriječio novi pogodak, a kod Neretvanca Erceg zbog drugog žutog kartona.