Na opuzenskoj Podvornici, u 14. kolu 3. HNL Jug, Neretvanac je dočekao Neretvu. U utakmici bez gledatelja na tribinama, ali zato ih je bilo na magistrali, domaćin je na kraju zasluženo slavio 2:0.

U prvom dijelu prvoga poluvremena nije bilo izglednijih prilika i igralo se uglavnom za prevlast na sredini terena. Negdje od 25. minute Opuzenci polako počinju vršiti pritisak na obranu Neretve i stvarati prve prilike, ali bez opasnosti za golmana Petra Kozinu. Onda je u 35. minuti Neretva odigrala nekoliko lijepih poteza u šesnaestercu protivnika, ali nitko nije uspio loptu uputiti prema golu. Već u sljedećoj minuti je uzvratio Neretvanac, u prvoj velikoj prilici za gol Danijel Lukić loptu uputio pored gola. U 40. minuti je u prodoru s desne stranbe precizniji bio Ante Mihaljević za vodstvo Neretvanca 1:0. Do kraja poluvremena se igralo potpuno otvoreno. Prvo je Mihaljević izbio sam pred vratara Kozinu koji je izvrsno obranio udarac, a u 43. Mile Pehar s pet-šest metara nije uspio svladati vratara Bruna Šutala.

Na početku drugoga poluvremena u igru ulazi Ante Sršen umjesto Marka Roglića. Neretva počinje aktivno sa željom da što prije izjednači, ali bez uspjeha. Hladi tuš za Metkovce je stigao u 57. minuti kada je Zovko neoprezno igrao rukom u šesnaestercu. Kapetan Neretvanca Dino Deak je bio precizan s bijele točke.

Na krilima drugoga pogotka Neretvanac je igrao slobodnije i uglavnom je dominirao terenom. Najizgledniju priliku za podebljanje vodstva Opuzenci su imali u 79. minuti – udarac Dina Lukića s pet-šest metara odlično je obranio Kozina. Na kraju bila je to zaslužena pobjeda domaćina.