Danas od 17 sati je odigrano sedam utakmica 29. kola 3. HNL jug. U derbiju kola u Pločama između Jadrana i Neretvanca slavio je domaćin pogotkom Kalfića u 2. minuti utakmice. U Metkoviću, Iza Vage je GOŠK Dubrovnik upisao tri boda, Neretva je nakon vodstava u prvom poluvremenu utakmicu završila bez bodova (1:2).

Neretva je povela u 23. minuti iz kaznenoga udarca kojega je izveo Šefko Okić. Prethodno je u prodoru srušen Jerković. Dubrovčani su opasno priprijetili u 26. minuti, stativa je spasila gol domaćina. U posljednjoj minuti prvoga poluvremena Metkovci su propustili priliku utakmice. Prvo je vratar Kristić Čupiću obranio udarac, lopta se odbila do Pehara a njegov udarac je glavom obranio Listar.

U nastavku je Jerković propustio izgledu priliku u 51. minuti. Dubrovnik je izjednačio u 61. minuti pogotkom Marka Farića nakon ubačaja iz kornera. Pobjedonosni gol za GOŠK je postigao prvi strijelac lige, Baldo Cicijelj u 68. minuti, kojemu je ovo bio 20 pogodak u sezoni. U drugoj minuti nadoknade gosti su imali dvostruku prigodu, ali Topuzović i Cicijelj su bili neprecizni.