Ovoga vikenda su odigrane utakmice 27. kola 3. HNL Jug, izuzetak je odgođena utakmica zbog potopljenog terena između Zmaja i Croatije. Gužva je na vrhu tablice. Uskok i Junak imaju po 48 bodova, slijedi Primorac (BNM) sa 47 i Croatia s utakmicom manje sa 46 bodova.

Neretva je danas popodne gostovala u Stobreču kod pretposljednjeg Primorca koji je pobijedio s rezultatom 2:1. Neretva je imala više inicijative na terenu, ali i izrazito jalov napad. Jednostavno, danas za igru nije bio raspoložen Adel Ajkunić koji se tijekom utakmice nekoliko puta našao oči u oči s domaćim vratarom, ali se mreža Stobrečana nije zatresla. Primorac je poveo već na početku utakmice preko Jurenića. Isti je igrač polovicom drugoga poluvremena postigao i drugi, pobjedonosni gol za Primorac. Za Neretvu je precizan bio Juričić koji je postigao izjednačujući gol u 22. minuti utakmice što na kraju nije bilo dovoljno ni za bod. Neretva može žaliti za propuštenim prilikama, a domaćinu treba čestitati na pobjedi.

U sljedećem kolu Neretva Iza Vage dočekuje Zagoru. Utakmica će se igrati u subotu, 18. svibnja u 17 sati.