Neretva je u srazu sa Splitom na svom terenu izvukla bod (1:1). Bila je to utakmica u kojoj je poprilično bio zapažen sudac čije su dvojbene odluke unijele popriličnu nervozu među igrače.

U prvom poluvremenu najvažniji trenutak je bio u 40. minuti kada je Pehar dobio drugi žuti karton i od tada je Neretva igrala s igračem manje. Treba istaknuti i izglednu priliku Ante Sršena u 10. minuti koji nije uspio pogoditi okvir gola s desetak metara udaljenosti.

Već na početku drugoga poluvremena, u 49. minuti gosti su poveli preko Ivana Jakova Džonija. Nakon toga je uslijedila desetominutna dominacija Splićana na sredini terena. Međutim, Neretva se otvara i igra ‘na sve ili ništa’ što joj se isplatilo u 61. minuti kada odbijenu loptu u gol posprema Ivor Krešić.

Do kraja se utakmica dodatno zaoštrava, domaćin napada, a gosti svoje prilike traže u brzim protunapadima. U 83. minuti došlo je do izgreda jer su se splitski igrači ponijeli nesportski, prvo su signalizirali prekid zbog ozljede igrača a dobivši loptu krenuli su prema šesnaestercu Neretve. Ishod ovoga izgreda je bio crveni karton za Marka Farića.

U 3. minuti sudačke nadoknade Neretva je imala izgledu šansu za vodstvo kada je Glibina lopta prošla pored vratnice.