Neretvanski derbi između Neretve i pločanskoga Jadrana odigrana je danas Iza Vage kao zaostala utakmica 2. kola 3. HNL Jug. Nakon niza obrata na kraju su slavili Pločani 2:4 (2:2).

Utakmica je za Metkovce počela vrlo dobro. Poveli su već u 2. minuti, na ubačaj Duje Medaka iz kornera odlično je reagirao Nikola Rodin (1:0). Slavlje nije dugo trajalo, vodeća momčad lige se brzo sabrala i izjednačila u 9. minuti kada je Abel Kajfić sam izbio pred vratara Kozinu i sigurno ga savladao (1:1).

Do kraja prvog poluvremena igrala se tvrda utakmica za svaku loptu. U 38. minuti spretni Kalfić koji koristi lošu reakciju domaćih nakon ubačaj iz kornera i matira Kozinu s desetak metara za 2:1. Poravnanje je slijedilo već u 40. minuti. Medak je izveo korner, Raič igrao rukom, a Mile Pehar je sigurno realizirao kazneni udarac (2:2).

Na početku drugoga poluvremena Neretvu je iznenadio Dino Primorac koji je u 50. minuti odapeo odličan udarac s 20-tak metara za 2:3. Domaćin od tada igra sve riskantnije, pokušavajući doći do izjednačenja, ali bez uspjeha. Na kraju su Pločani u samoj završnici, u 88. minuti, iskoristili jednu kontru koju je Marko Musulin pretvorio u potvrdu punog uspjeha svoje momčadi (2:4).