U 9. kolu 3. HNL Jug Neretva je Iza Vage odigrala neriješeno s Vodicama (0:0). Jadran je u u Pločama umalo stradao od kliškog Uskoka, Pločani su izjednačujući pogodak postigli iz kaznenog udarca u sedmoj minuti sudačke nadoknadi (1:1). Neretvanac je bio uvjerljiv na gostovanju u Otoku Dalmatinskom, domaćin OSK je morao četiri puta vaditi loptu iz vlastite mreže (1:4).

I Neretva i Vodice su u prvom poluvremenu imali svoje prilike, jednom se čak i zatresla mreža, no prije toga je bio dosuđen prekršaj nad vratarom Neretve, ali ne i tako izrazita u kojoj bi bilo lakše pogoditi nego promašiti gol.

U drugom poluvremenu Neretva je imala inicijativu i tri izrazite prilike u kojima se iskazao vratar Vodica Marko Mihaljević. Prvo je u 51. izvrsno obranio udarac Ivana Peke, u 64. je sjajno reagirao na udarac glavom visokoga Neretvina braniča Nikole Rodina, a u 71. je obranio vro dobar udarac Ivana Peharas s ruba šesnaeserca.

Dvojbene će ostati dvije sudačke odluke u sudačkoj nadoknadi. Prvo je nakon ubačaja Rodin povučen s obje ruke na pod, a dvije minute kasnije je u o petercu lopta igrača Vodica udarila u ruku. Sudac Jurica Matoš nije smatrao da bi to bilo za najstrožu kaznu.