U petom kolu 3. HNL Jug Neretva je doživjela neugodan poraz od Zagore iz Unešića (1:4).

Otprilike do 60. minute utakmice Neretva je imala inicijativu i četiri-pet vrlo izglednih prilika za pogodak i mirno privođenje utakmice kraju. Međutim, Metkovci su iskoristili tek jednu, u 28. minuti je bio precizan Duje Medak.

Od 64. minute i prvog gola Krešimira Luetića za izjednačenje Neretvina kola su krenula nizbrdo. Samo nekoliko minuta kasnije isti igrač je postigao drugi pogodak za vodstvo Zagore (1:2). Nakon toga se igralo dosta otvoreno i obje su momčadi imale svoje prilike. U 88. minuti Sablić postigao treći gola za Zagoru, a u sudačkoj nadoknadi je isto učinio Božić za konačnih 1:4 za goste.

Neretva će u srijedu igrati zaostalu utakmicu s Kamenom iz Ivanbegovine.

NK Neretva: Kozina, Medić, Kuran, Jerković, Peko, Pehar, Miličević, Raguž, Zovko, Čupić, Medak.
NK Zagora: Duka, Barać, Abramović, Luetić, Petranić, Slugan, Rajčić, Šerić, B. Bitunjac, Glavaš, Gabrić.