U 15. kolu 3. HNL Jug Neretva je ugostila Hrvace. Premda je domaća momčad imala nešto više inicijative na kraju je utakmica završila bez pogodaka i podjelom bodova(0:0). Nerevanac je u gostima svladao drugoplasiranu Zagoru (1:2), a Jadran LP je na svom travnjaku slavio u srazu sa Splitom (4:2) i tako dodatno učvrstio prvu poziciju na ljestvici.

Iza Vage se igrala čvrsta, borbena utakmica, osobito u prvom poluvremenu. Mile Pehar je već u 6. minuti mogao plavo-bijele dovesti u vodstvo, a Nikola Rodin u 13, oba puta je dobro reagirao vratar Vugdelija. Gosti su zaprijetili u 15. minuti preko Dominika Plavše. Ponovno u 30. minuti su gostujući igrači uspjeli blokirati Peharov udarac prema golu.

U 49. minuti Frane Jerković je umalo lobom svladao Vugdeliju koji mu je obranio udarac glavom u 64. minuti susreta. U 73. minuti se je Zvonimir Medić utrčao među rezervne igrače gostiju kako bi došao do lopte i da izvede aut, nakon čega se je stvorila gužva. Sudac Mateo Erceg je zbog toga Mediću pokazao crveni karton, kao i igraču s gostujuće klupe. Do kraja utakmice je crveni karton zaradio i trener Hrvaca Saša Glavaš.

Neretva je od 73. minute igrala s igračem manje, i premda su pokazali više želje za golom, za tako nešto nije bilo dovoljno pribranosti i ideje.